X
تبلیغات
پیکوفایل

نکاتی که مسافران استانبول باید بدانند

یکشنبه 31 اردیبهشت‌ماه سال 1391 ساعت 10:49 ب.ظ

 

شکل و امکانات آپارتمانها:  

 

آپارتمانها بصورت یکخوابه (قابل استفاده برای حداکثر 5 نفر)، دو خوابه (قابل استفاده برای حداکثر 8 نفر)، سه خوابه (قابل استفاده برای حداکثر 10 نفر) و یا 4 خوابه (قابل استفاده برای حداکثر 15 نفر) می باشد که معمولا" در هر اطاق یک تختخواب دو نفره و یا 2 تخت خواب یکنفره وجود دارد برای نفرات اضافی مبل تخت شو که از نظر کیفیت و راحتی هیچ فرقی با تختخواب نمی کند وجود دارد. کلیه آپارتمانهای ما دارای وسایل کامل اعم از یخچال، تلویزیون، ماهواره، ماشین لباسشویی، تختخواب، مبلمان، مبلهای تخت شو که به عنوان کاناپه استفاده می شود، ظروف کامل آشپزخانه، در زمستان شوفاژ و در تابستان کولر می باشند.

 

محله :

 

آپارتمانهای ما در مرکزی ترین خیابانها که بسیار نزدیک به مراکز خرید و تفریح و رستورانها می باشند واقع شده اند همچنین قابل دسترسی آسان و سریع به وسایط نقلیه عمومی مانند: اتوبوس، مینی بوس، مترو، ترموا و تاکسی می باشند.

 

خیابانها به ترتیب عبارتند از :

 

میدان تکسیم: این میدان مرکزی ترین و توریستی ترین بخش استانبول است. بیشترین رستورانها، کافه تریاها و دیسکو بارها در این بخش واقع شده اند. انواع و اقسام غذاها از جمله غذاهای سنتی ترکی، فست فودها، غذاهای کشورهای مختلف، شعبه هایی از بهترین شیرینی فروشیهای زنجیره ای ترکیه در این بخش واقع شده اند. قابل دسترسی آسان و سریع به وسایط نقلیه عمومی مانند: اتوبوس، مینی بوس، مترو، ترموا و تاکسی می باشد. تعداد زیادی بیمارستان و کلینیکهای پزشکی اورژانس در آنجا قرار دارند. بیشترین تعداد هتلها در این خیابان واقع شده اند و قیمت هتلها و آپارتمانهای واقع شده در این خیابان نسبت به سایر مناطق گرانتر است.

 

خیابان شیشلی و عثمان بی: فاصله این خیابان تا میدان تکسیم با اتوبوس 5 دقیقه می باشد و نزدیک به مرکز خرید جواهر می باشد. این خیابان یکی از مراکز خرید انواع و اقسام پوشاک و کیف و کفش به صورت عمده می باشد. در مواردی فروش تک هم وجود دارد. قیمتها نسبت به میدان تکسیم ارزانتر می باشد.

 

خیابان آکسارای: فاصله این خیابان تا میدان تکسیم بوسیله اتوبوس 10 دقیقه میباشد. این خیابان بیشتر برای خرید انواع و اقسام پوشاک و کیف و کفش به صورت عمده می باشد. در مواردی فروش تک هم وجود دارد. قیمتها نسبت به میدان تکسیم ارزانتر می باشد.

 

خیابان لاله لی: درست در چند قدمی خیابان آکسارای و چسبیده به آن می باشد.

 

خیابان وطن: این خیابان در چند قدمی خیابان آکسارای واقع شده است و اولین ایستگاه مترو که به فرودگاه آتاتورک می رود و همچنین مرکز خرید هیستوریا در این خیابان واقع شده اند.

 

خیابان فندق زاده: فاصله آن تا خیابان آکسارای 15 دقیقه بصورت پیاده و تا میدان تکسیم بوسیله اتوبوس 15 دقیقه می باشد. در این خیابان روزهای جمعه بازار محلی و رو باز به نام جمعه بازار دائر می شود.

 

خیابان باکر کوی: این خیابان در کنار دریای مرمره واقع شده است و منازل اجاره ای ما بسیار نزدیک به ساحل و برخی از آنها رو به دریا می باشند. دارای مراکز خرید و رستورانها، فروشگاهای مواد غذایی و دیسکو بارها می باشد. این خیابان نزدیک به فرودگاه آتاتورک است و بوسیله تاکسی 10 دقیقه فاصله دارد. فاصله این خیابان تا میدان تکسیم بوسیله اتوبوس 45 دقیقه، بوسیله مینی بوس که قیمت آن برای هر نفر 4 لیر (تقریبا" 5/2 دلار) میباشد 20 دقیقه و بوسیله تاکسی که حداکتر 4 نفر میتوانند از آن استفاده کنند 15 دقیقه و کرایه آن تقریبا" 20 لیر (تقریبا" 13 دلار) می باشد.

 

قیمت : 

 

اجاره آپارتمانهای یکخوابه بنا به منطقه  و کیفیت از 60 دلار الی 100 دلار می باشد.

اجاره آپارتمانهای دوخوابه بنا به منطقه و کیفیت از 90 دلار الی 120 دلار می باشد.

اجاره آپارتمانهای سه خوابه بنا به منطقه و کیفیت از 130 دلار الی 220 دلار می باشد.

 

نحوه رزرو و پرداخت وجه:  

 

در صورت تمایل به رزرو می بایستی حدودا" یک چهارم مبلغ کل اجاره را به عنوان پیش پرداخت به حساب ما در ایران واریز نموده و در قبال آن رسید بانکی دریافت نمایید. در غیر این صورت و در صورت موجود بودن آپارتمان ها در زمان سفرتان میتوانید به ترکیه تشریف آورده و پس از دیدن چند تا از آپارتمانهایی که به شما نشان خواهیم داد یکی را انتخاب کرده و کل مبلغ را در روز تحویل پرداخت نمایید.

 

ترنسفر فرودگاهی :  

 

ارزانترین وسیله نقلیه از فرودگاه آتاتورک تا میدان تکسیم مترو میباشد که قیمت ژتون آن برای هر نفر 4 لیر میباشد.

 

نکات قابل توجه :

  • قیمت بلیط اتوبوس بین شهری بابت هر نفر تقریبا" ۳ لیرمی باشد.
  • برای تبدیل پولتان به لیر ترکیه می بایستی به صرافی که ترکها به آن  Doviz(دوویز) می گویند مراجعه کنید لازم به یادآوری است که صرافیها بسیار قابل اطمینان می باشند و نسبت به بانک پول را بهتر تبدیل می کنند.
  • قیمت آپارتمانها برای حداقل و حداکثر نفرات یکی میباشد. 

  

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo